Zabieg zamykania żylaków klejem                                                        System Vena Block 

 

Jest to zabieg minimalnie inwazyjny , wewnątrznaczyniowy. Wykonuje się go pod kontrolą aparatu do usg z opcją oceny naczyń. Technicznie zabieg polega na nakłuciu odpowiedniej zakwalifikowanej do zamknięcia żyły powierzchownej i wprowadzeniu do jej światła cienkiego cewnika , przez który odpowiednim aplikatorem podajemy specjalny klej przeznaczony do tkanek. Klej ten natychmiast zamyka operowaną żyłę , powodując zaprzestanie przepływu krwi , czyli ustanie patologicznego refluksu, co z kolei powoduje szybkie ustępowanie dolegliwości i zanikanie żylaków.

Największą zaletą zabiegu zamykania żył przez zastosowanie kleju jest jego przeprowadzenie praktycznie przez jedno nakłucie na skórze. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ( poza miejscem wprowadzania systemu do światła żyły - w praktyce jedno ukłucie ), ponieważ zabieg przeprowadzany jest wewnątrznaczyniowo i polega na sklejeniu ścian operowanej żyły. W czasie zabiegu wytwarzana jest minimalna ilość ciepła , która nie powoduje bólu.

Piotr Sokala   kontakt : tel. : +48 601634886                                          email : piotrsokala@poczta.onet.pl