Nazywam się Piotr Sokala. Lekarzem jestem od ponad 30 lat. Jestem absolwentem Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Początkowo pracowałem jako lekarz jednostki wojskowej. Od 1997 do 2009 roku byłem etatowym pracownikiem Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy. W 1996 roku uzyskałem tytuł „chirurga”, w 1999 tytuł „specjalisty chirurga”, a w 2006 „ specjalisty chirurgii naczyniowej”. 
   W szpitalu wojskowym wykonywałem m.in. operacje narządów jamy brzusznej i klatki piersiowej, także laparo i torakoskopowo, tarczycy, hemoroidów, przepuklin, żylaków. Operacje naczyniowe : przeszczepy naczyniowe, zabiegi wewnątrznaczyniowe, operacje tętniaków, operacje tętnic szyjnych, przetoki tętniczo-żylne i wszczepienia cewników permanetnych do hemodializy, niektóre operacje onkologiczne w tym np. termoablacje guzów wątroby i płuc. Od 2000 roku pracuję w Poradni „Sanitas”, a od 2009 roku w szpitalu i poradni Centrum Medycznego Gizińscy w Bydgoszczy.
   Zajmuję się pełnym zakresem poradnianym chirurgii ogólnej i naczyniowej. Wykonuję badania dopplerowskie, usg żył, tętnic szyjnych, aorty brzusznej, tętnic kończyn górnych i dolnych. Kwalifikuję pacjentów do różnych operacji naczyniowych. Obecnie wykonuję głównie operacje pęcherzyka żółciowego i przepuklin, klasycznie i laparoskopowo ,większość operacji flebologicznych – żylaków, małoinwazyjnie – wewnątrzżylnie (laser, klej, skleroterapia) i klasycznie. Zajmuję się także operacjami hemoroidów, wycinaniem znamion, zmian skóry i tkanki podskórnej, leczeniem ran. Pełen zakres w zakładce Centrum i Sanitasu.