Piotr Sokala – specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej

Klej do żył system VenaBlock

Zabieg zamykania żylaków klejem – System Vena Block 

 

Jest to zabieg minimalnie inwazyjny,wewnątrznaczyniowy. Wykonuje się go pod kontrolą aparatu do usg z opcją oceny naczyń. Technicznie zabieg polega na nakłuciu odpowiedniej, zakwalifikowanej do zamknięcia żyły powierzchownej i wprowadzeniu do jej światła cienkiego cewnika , przez który odpowiednim aplikatorem podajemy
specjalny klej przeznaczony do tkanek. Klej ten natychmiast zamyka operowaną żyłę , powodując natychmiastowe zaprzestanie przepływu krwi , czyli ustanie patologicznego refluksu, co z kolei powoduje szybkie ustępowanie dolegliwości i zanikanie żylaków.

Największą zaletą zabiegu zamykania żył przez zastosowanie kleju jest jego przeprowadzenie praktycznie przez jedno nakłucie na skórze. Nie ma potrzeby stosowania znieczulenia ( poza miejscem wprowadzania systemu do światła żyły – w praktyce jedno ukłucie ), ponieważ zabieg przeprowadzany jest wewnątrznaczyniowo i polega na sklejeniu ścian operowanej żyły. W czasie zabiegu wytwarzana jest minimalna ilość ciepła , która nie powoduje bólu.

Dużą zaleta jest również brak konieczności stosowania pończoch uciskowych – pacjent praktycznie natychmiast powraca do normalnej aktywności .Zalecany dla osób u których są trudności w dopasowaniu wyrobów uciskowych. 

Zabieg przeprowadzany tylko prywatnie.